vegetables

ירקות הם מזון בריא ביותר, הן לקידום בריאות

זכותו של ירקות

למה מיץ גזר

מאמר זה מציג לך מיץ גזר, כאשר הוא יכול להיות שימושי בעת הצורך, וכאשר הסכנה. למה מיץ? למה לא לקחת גזר לכרסם אותו בשמחה? מכיוון שרוב כימיקלים וחומרי הדברה (שהם התשואות להשקות) להישאר העוגה. מיץ גזר מתקבל טהור, טוב, כמעט טהור. ב מיץ וכתוצאה מכך ניתן להוסיף מעט שמן עוגה, אתה מקבל סוג של דייסה.

זה שימושי בכל מקרה של גזר שלם מסיבה אחת פשוטה: אנחנו לא יכולים ללעוס. אנחנו, לרוב, אינם מסוגלים לשחרר גזר כולו הכרחי כל כך את מיץ הגזר מים מובנה, זה לוקח זמן רב וביסודיות ללעוס אותו. לכן, מיץ, או מיץ עם עיסת הוא מזון אידיאלי לבעלי עצלן של השיניים.

מחקר המקרה על ידי האיטלקים, נמצא כי נשים בדיאטה באופן קבוע כוללת גזר, יש מעט או ללא תסביכים הקשורים למין. הם מעדיפים בהיר, לפעמים אפילו גורם בגדים. נשים אלו הן חברותי, קל להכיר את המין השני מעדיף סקס סוער.

זאת בשל העובדה כי גזר התגלה daukosterin החומר הכלול בה, ורק מתייחס למשפחה של אנדורפינים, ממריץ הפועל על מרכז ההנאה במוח. הרומאים העתיקים אהב גזר. הם ראו אותו מעדן ונאכל כמו סוכריות. במשך מאות שנים לפני הספירה, היוונים הקדמונים ידעו על סגולות הריפוי של מיץ גזר.

וגם ברוסיה כבר במאה החמש עשרה, גזר גדלו בגנים. מיץ גזר מכיל כמויות גדולות של קרוטנואידים, ויטמינים מקבוצת B, כמו גם C ו-D, פלבנואידים, אנזימים, מלחי מינרלים, אשלגן, מגנזיום, נחושת, אבץ, מנגן,,, יוד, בריום, בורון. בנוסף, מיץ גזר מכילים שמנים שומן חיוניות. לכן, מיץ גזר הוא מאוד לעיכול ללא שמן או שמנת. חוץ מזה, כבר יש לנו הכבד!

היא מייצרת כל מיני חומרים שומנים, מרה, ובכך עוזר לספוג את כל האוכל הטבעי שחודר לגוף. כמובן, לפני שהוא חסר אונים מוצרים סינתטיים. אבל מיץ גזר יספוג היטב. מיץ גזר מכיל נדיפים כמו בצל ושום, אך בניגוד להם הוא מתוק לפי הטעם ואת לא משאיר אדים רעילים.

בשל ייצור נדיפים, להשמיד חיידקים, מיץ משפר, חסינות חיוניות, והיא מעורבת באופן פעיל בתהליך של hematopoiesis. בנוסף, הוא מנקה את הגוף. סוכניו לסייע בהפחתת רמות הכולסטרול בדם. וזה חשוב מאוד בעיר מודרנית, מיץ גזר הוא מסוגל להפריש מינרלים תעשייתיים כבדים (למשל, עופרת).

בנוסף, קרוטן הכלול מיץ גזר, מספק סינתזה של הורמוני המין הנשי, העור הופך יותר אלסטי וחלק. אז מיץ יכולה להיחשב מיץ ירקות נשי ביותר. מיץ גזר משמש כמשלשל anthelminthic חלש. יש לו גם מספר תכונות שימושיות של משלשל, אנטי דלקתית קלה, עוויתות, ריפוי פצעים לתוקף.

כמו מיץ גזר מונע כולו, או מעורבב עם מיצים אחרים, משחרר תיאבון, עייפות, משפר, עור, מחדד ראייה, מפחית את ההשפעות הרעילות של אנטיביוטיקה, מחזק את השיער והציפורניים, מנקה את עור pustules, מגביר את עמידות הצטננות מחלות. מיץ גזר מתהדק ומרפא את דופן המעי. זה חייב לאחר קורס של טיהור הגוף דרך מערכת העיכול.

אמהות מיניקות מומלץ גם לשתות הרבה מיץ גזר טרי מוכן לשפר את איכות החלב, שכן לפעמים עשוי העדר מרכיבים חיוניים. צריכה יומית של ליטר וחצי של מיץ גזר הוא בעל ערך רב יותר לגוף מאשר 12 ק"ג של טבליות סידן!

זאת בשל העובדה כי מיץ גזר מכילה חומר המסייע סידן תחבורה בגוף בדיוק במקום בו היא נדרשת לתרום להבנה במלואם. אבל לא משנה כמה נפלא אתה לא נראה מיץ גזר, זה גם קונטרה. ואם אתה לא עברו עדיין למטבח לבשל מיץ שלך, אני מציע לך לסיים לקרוא את המאמר עד הסוף.

מיץ גזר הוא התווית גסטריטיס חומציות הקיבה, וכיבים. יש להקפיד לעשות את זה לאנשים הסובלים מסוכרת. אם אתם שותים מיץ גזר בכמויות גדולות זה יכול לגרום, עייפות וישנוניות, עצבנות, כאבי ראש, הקאות, חום ואי נוחות אחרים. בנוסף, הפנים הידיים והרגליים צהובים.

אם היו תסמינים דומים, מומלץ לזמן ולהימנע מנקיטת מיץ גזר. נורמן ווקר, מחברו של רב המכר לטיפול של מיצי גלם, אשר במשך כמה עשורים כדי להתקזז חורים שוחרי אורח חיים בריא, דוחה את הרעיון של הסכנות של מיץ גזר בכמויות גדולות. הנה מה שהוא כותב.

לפעמים את המחלה של הכבד והמעיים נגרמת על ידי חוסר של כמה אלמנטים המצויים במיץ גזר טרי. במקרה זה, מיץ יכול לתת טיהור משמעותי של הכבד, ואת החומר, לחבר את הקטעים יכול להיות מומס. לעתים קרובות, לאחר ניקוי עומדת כמות גדולה של פסולת כי תעלות המעי השתן אינם מסוגלים להביא כזה שפע של רעלים מומסים, והם הולכים הלימפה כדי לצאת הגוף דרך נקבוביות העור.

מדוע מיץ בצל גזראלו הם רעלים מומסים כתום או פיגמנט צהוב, ולכן לפעמים העור עלול להפוך לבן או צהוב. הלבנה כזאת של העור לאחר שתיית מיץ גזר, או אינדיקציה אחרת כי תהליך של טיהור הכבד, שם הוא כבר זמן רב הצורך. לכן, עולה דרך העור אינו מיץ גזר קרוטן: ניתן לסנן את המיץ עד להיעלמות מוחלטת של פיגמנט, והוא אינו שומר מפני הצהבה של העור.

מיץ גזר פשוט לא יכול לדרוך דרך העור, זה לא יכול לצייר את הגוף פיגמנט אדום או סלק ירוק - ירקות הכלורופיל הירוק. אבל לא עדיף להיות בריא סאטן, עור, אמנם עם מגע קל של גזר מאשר עור חיוור אצילי עם החטאים אקנה אחרים, אשר הצביעו בבירור על כל המחלה שלך?

במקום להיות מוטרד בגלל שינויים בצבע העור (שבסופו של דבר יהיה!), אתה צריך להיות שמח שבזכות אלה מיצי עצר או מנע נזק לכבד. אני נוטה לסמוך על ווקר, אבל להחליט, כמובן, אתם. בנוסף, גזר, שורש עדיין, כך שהוא יכול לצבור די כמות גדולה של חנקות.

עצמם, הם לא מסוכנים, כפי שראינו, ב מיץ גזר שלהם הוא קטן מאוד, אבל האחסון לא תקין של מיץ גזר (במשך זמן רב בטמפרטורת החדר), חנקתי הנותרים עשויים לחול הניטריט רעיל מאוד לגרום הרעלה חמורה, בעיקר אצל ילדים. לכן, מיץ גזר, קיים הכרח להשתמש טריים, מיד לאחר ההכנה.