vegetables

ירקות הם מזון בריא ביותר, הן לקידום בריאות

זכותו של ירקות

מיץ סלרי מנקה את הדם

סלרי זמן רב גדלו על אדמת הביצות מתיחה משוודיה אלג'יריה, מצרים ואתיופיה. התושבים הקדומים של סלרי במזרח אסף בר, בישלו אותה משמש כתרופה נגד הפרעות הקיבה כמו טוניק כללי. ב טעם פראי סלרי, מריר ריח חזק. רופאים עתיקים חושבים כי התרופה גרועה טעם טוב יותר עבור המטופל.

עתיקים סלרי מאוד מאוד מוערך וסלרי הוענקו לזוכים הספורט שלהם כסוג של פרס.  יש לנו מידע הנוגע 1623, לפיה סלרי באותם ימים טיפחו כבר בצרפת, בשנת 1776 נמכרו הזרע שלו באנגליה לגידול סלרי משמש מרקים תבשילים.  המדיום הטוב ביותר באורך סלרי, עובי קושי בינונית.

פטוטרות צריך להיות שביר למדי, כך שאתה יכול לשבור אותם. סלרי סיביים עם עור עבה במיוחד לא נעים לאכול, כנראה יש פחות ויטמינים ומינרלים.  גבעולי סלרי, עור עבה יכול להיות מוגדר על ידי לחיצה או מסובב אותם, סיבי פרישה נקבע. סלרי, אשר הופיע כבר היורה הזרע צפוי להיות תפל ואפילו מריר.

סלרי הוא מתכלה מאוד יש לאחסן במקרר. לפני סלרי אכילה יש לשטוף מברשת ירקות נוקשה ביסודיות תחת מים זורמים אז אתה יכול להיות בטוח שכל חומרים רעילים שעלולים תרסיס זה הוסרו. לפני שתוכל להשתמש צמרות סלרי, הם צריכים להיות מופרדים מן השורש ולשטוף מספר פעמים. אם אתה טבח ראשי סלרי, לשטוף אותם במים פושרים.

אם תחליט לבשל את הסלרי, להרתיח אותו במשך כמה ככל הדרוש כדי להקטין את הסיבים, או לבשל אותו כמה דקות בסיר עם מכסה הדוק. מים יצטרכו לא מעט. סלרי הוא גם טעים מאוד מרקים כמו תיבול למנות כמעט כל מבושל. עבור הטמעה של סלרי מבושל לוקח רק כשלוש שעות.

סלרי הוא עשיר בסיבים גסים, הוא דל קלוריות. מכיוון שהוא מכיל הרבה מים, כדאי לאכול יחד עם מוצרים מרוכזים יותר, במיוחד המכיל כמות גדולה של עמילן. מוצר זה אלקליין ניתן לסווג מזון מגן. הגבעולים הירוקים רוב סלרי מקור של ויטמין A, סלרי עצמו הוא גם מקור מצוין של ויטמין D ו G. הוא עשיר, אשלגן, כלור, נתרן ומגנזיום.

בתור בריאות בניית מיץ סלרי כלי הוא חסר תקדים. הוא טוב כשלעצמו, או מעורבב עם מיצי ירקות אחרים, הדרך הטובה ביותר היא לשלב את זה עם גזר, פטרוזיליה, או תפוח. סלרי יכול להיות משולב עם פירות, ירקות או אגוזים, יהיה לך מלא, קל לעיכול, בוקר, צהריים או ערב.  סלרי הוא ידוע בעיקר כמוצר נתרן, ואנחנו קוראים נתרן אלמנט, שימור הנעורים.

נתרן מסייע לשמור אותנו צעירים אנרגטיים, פעילים, אלסטיות השריר. אם יש לנו בכל מקום בגוף יש חוסר הגמישות של המפרקים חורקים קול הברכיים ולכן יש לנו מחסור של נתרן. למרבה הצער, נתרן הוא אחד מאותם אלמנטים חסרים עבור רוב האנשים.  כאשר הרקמות, המפרקים העורקים להקשיח כל זה עולה כי יש יותר מדי סידן והוא זקוק אלמנט רך יותר.

עדיף להתנגד נתרן וסידן. זה עוזר לשמור על הסידן בתמיסה.  אכול לעיתים קרובות יותר סלרי הוא אחד המוצרים הטובים ביותר לבריאותם ורווחתם. הוא מנטרל חומצה, מנקה את הדם. יש חומרים מגן כי הם שימושיים עבור המוח ומערכת העצבים. סלרי הוא מזון מצוין עבור אנשים הסובלים מדלקת פרקים, דלקת עצבים, ועל ראומטיזם.

זה יעזור עם לחץ דם גבוה.  נתרן הוא אחד מאותם אלמנטים, אשר דורשים מאוד קירות של הקיבה ושל צינור העיכול. לאלו סלרי הוא טוב מאוד. עם זאת, סלרי לעתים קרובות יכול להיות מעצבן אל בטן רגישה, כי הרבה סלרי סיבים. במידה וזה אכן קרה, תחליף מיץ סלרי סלרי.

אם גירוי הקיבה צריכה להימנע מאכילת סלרי, במקרה זה, מרק טוב עשוי מהעלים, עם תוספת של ירקות אחרים, חלב או שמנת, וזה טוב עבור מחלות של הקיבה. מיץ סלרי מנקה את זרם הדם מיץ סלריחלב או שמנת יש בטן השפעה מרגיעה נפלאה, במיוחד ב-pH גבוה. מרק סלרי וירקות אחרים הם גם טובים לניקוי דיאטות.

סלרי מסייע בתהליך העיכול, מתנגד חמצת, עוצר את התסיסה מטהרת את זרם הדם. מיץ סלרי הוא נסבל היטב על ידי רוב האנשים, במיוחד ילדים. אגב, חלק מעדיפים מיץ סלרי מדולל. ובכן, זה מעורבב היטב עם אננס או מיץ תפוחים. תערובת של מיץ תפוחים, מיץ סלרי ולשתות מצוינת לנטרל את החומצה. הסביבה בגוף.

מערבבים את מיץ סלרי, פטרוזיליה, ואספרגוס עם מחלות של מיץ סלרי, כליות פפאיה עם אסטמה, מיץ סלרי ואשכוליות עם קמצוץ קטן של קרם טרטר עבור הצטננות או נזלת, סלרי ופטרוזיליה עם חום, חום שלשול גבוה, דלקת פרקים; ואם השיניים נמצאות במצב רע, לערבב את המיץ של צמרות סלק, מיץ של פטרוזיליה, סלרי, כרוב. סלרי הוא ירק, המכילה עמילן לא.

סלרי ביותר לאכול גלם, בעיקר סלטים ירקות מעורבים. השתמש בו כדי לאזן את סלט טונה עם חלבון עוף או שרימפס. סלרי הוא טעים טעים במיוחד, אם הוא מבושל עם עגבניות ופלפלים ירוקים. מרק זה טוב מאוד כבסיס למרקים ורטבים.  סלרי עלים עשירים נתרן, אשלגן וגופרית.

עלים טריים או צמרות מצוינים לטיפול בסוכרת. מאז הם מאוד קשה, הם צריכים למחוץ, לדלל ולהוסיף ירקות אחרים כדי להפחית את טעם הבלוף שלהם. אכלו הגלם, סלרי עלים שימושיים מחלות הנגרמת על ידי הפרעות עצבים. העלים של סלרי גם טוב בכל המקרים של חומציות של האורגניזם.  (453.59 גרם)

קלוריות 218 ברזל 2.7 מ"ג  1.8 גרם חלבון ויטמין A ME 182  שומן 3.18 גרם תיאמין 0.13 מ"ג  פחמימות 51.4 גרם ריבופלבין 0.09 מ"ג

סידן 63.5 מ"ג ניאצין 0.45 מ"ג