vegetables

ירקות הם מזון בריא ביותר, הן לקידום בריאות

זכותו של ירקות

אחסון ירקות

פירות ירקות יש לאחסן במקום יבש, קריר בטמפרטורות נמוכות 8 מעלות צלזיוס ולא מתחת 0 מעלות? היכן אספקת המזון המאוחסן, כדאי לשמור על כלי עם פחם כתוש. פחם סופג ריחות. מפעם לפעם זה צריך להיות שונה.  מה וכיצד לשמור לפני ניקוי תפוחי אדמה אחסון, הוא חייב להיות מיובש היטב על ידי מחזיק בחוץ כמה שעות.

תפוחי אדמה מאוחסנים הטובה ביותר 2-3 מעלות של חום ולחות של 85-90 אחוז. כדי ליצור סביבה מתאימה במקום יבש, קריר, חשוך כמו במרתף או בקומת המרתף, לא לקפוא בחורף.  תפוחי אדמה ניתן לאחסן קופסאות עם חורים קטנים בקירות אוויר. קופסאות שהונחו על ניצב (15-20 ס"מ מעל הרצפה) ומושך אותם קרוב לקיר.

כאשר אתה לאחסן תפוחי אדמה פחי של מיטתו לישון לא יותר מ 1 מ 'השכבה העליונה של פקעות נוטים להזיע, אשר יוצר כיסים של המחלה. כדי למנוע זאת, מיד לאחר הנחת המכסה את תפוחי האדמה עם קופסאות ריקות, מחצלות, שקים או סלים, ממולא שבבי. חומרים אלה הם hygroscopic ולספוג לחות עודפת היטב. על גבי תפוחי אדמה אתה יכול לשים שכבה של סלק סוכר.

בהתאם לפדיון של עגבניות מאוחסן בטמפרטורות שונות.  אסוף את הפירות במזג אוויר יבש. עגבניות ממוינות והושמו 1-2 שורות של קופסאות קטנות או על המדפים. מתאים לאחסון פירות, אשר נחשפו כפור. פירות הם חלב ירוק בוגר, המיועד לאחסון ארוך בחנות, טווח בטמפרטורה של 10-12 מעלות, לחות יחסית שמרה על 80-85 אחוז.

בנסיבות כאלה, פרי יכול להיות מאוחסן במשך מספר חודשים. בטמפרטורה של 1-2 מעלות הן עגבניות מאבדים את היכולת שלהם להבשיל. בראון בשלות הפרי המאוחסן ב 4-6 מעלות צלזיוס, לחות יחסית של 90 אחוז. בשלות פרי ורוד נשמרים הרבה יותר קטן מאשר את העגבניות שתי הקבוצות הראשונות.

טמפרטורה אופטימלית לאחסון של 0-2 מעלות.  בשלות הפרי האדום ניתן לאחסן כ -30 ימים, אבל הם צריכים להיות ממוקמים במקרר ולשמור על בטמפרטורה של 0-2 מעלות.  עגבניות טריות יישארו טריים יותר, אם אתה שם אותם בשורה, peduncles למעלה.  פפר,  חצילים,  עגבניות מאוחסנים הטובה ביותר בסל באזור רעננה מאוורר.

ראש כרוב יכול להיות מאוחסן במשך תקופות ארוכות טרי אם למשוך אותו מן השורש ולתלות על קלחי.  שמירה על איכות כרוב תלוי בעיקר במגוון, כך המעמד אחסון לא יכול להיות מעורב. כרוב המיועדות לאחסנה לטווח ארוך לא צריך להיות בשלות. הפקידו אותו בשלהי הסתיו שנקטפו במזג אוויר יבש, כאשר הצמחים יבשים.

כרוב Sockets עם גדמים חתך קטן ו 2-4 גיליונות מולבן אטום, אז נערמו בערימות, כך העלים החיצוניים מוגבה מעט.  טוב יותר וארוך יותר מאשר רוב כרוב מאוחסן ב 0 ° C ולחות יחסית של 90-95 אחוז. במרתף של החנות שלה פירמידה ערימות, ערימות yashikah.

ערימות של לערבב את הטוב ביותר על משטח עץ, עשוי קרשים עם פער של 5-7 ס"מ, המרחק בין ריצוף לבין הרצפה כ -15 ס"מ  ערימות של עושה רוחב קטן בחלק התחתון של 1-2 מ ', גובה 0.5-1.2 מ' ערימות ממוקמים בתוך הגדם כרוב למעלה, החיצוני - בתוך הגדם. דגש על כרוב מתלים ב 2-3 שכבות בצורה של פירמידה.

אם את השום דרך מטחנת בשר חנות בתוך כוס עם צנצנת צרות עפעף במקרר, זה יהיה לשמור את כל המאפיינים שלו. סלרי (שורש),  סלק,  ולפת נשמרים בתוך קופסה של חול יבש. הגיהנום (שורש) ממוקם אופקית בחול,  פטרוזיליה גזר - זקוף, לא מכסה את החול, את החלק העליון של העובר.  רוב הזנים של סלק שולחן יש איכות שמירה טובה.

כדי לאחסן סלק שנקטפו במזג אוויר יבש, ומיד לחתוך את צמרות ברמה של העובר. השורש חתוך, אם הוא פגום. מומלץ לאחסן את קוטר השורש של 70-10 ס"מ, שהם מאוחסנים בנפרד. סלק המאוחסן במאגרים, מלחציים, תעלות, מרתפים, במרתפים.

אחסון קבוע של סל רוחב של 2 מ 'וגובה של 1.5 מ' ניתן לאחסן ערמות של ברוחב של 1.5 ו לגובה של 1 מ 'לכל שורה לשפוך את החול הלח ערימה. כמות קטנה של סלק ניתן לאחסן קופסאות עם קיבולת של 25-30 ק"ג.  אחסון טוב סלק בתוך מלחציים ותעלות. כאשר מאוחסנים מלחציים בתחילה חפרו רוחב התעלה מ - מ 1-2 ו עומק של 20-30 ס"מ

סלק הניח גובה הפריזמה של 1-1.3 מ 'שורשים העליון מיד לכסות בשכבה דקה של כדור הארץ, ועם תחילת מחסה מזג אוויר קש קר הקרקע. הטוב ביותר להשיג על ידי שמירה על לחות יחסית של 95 אחוזים בטמפרטורה של 1-2 מעלות.  כדי לאחסן מתאים קולרבי רק אפילים מאוד של קולקציות הסתיו. קח את stebleplody בריא שלם.

מותיר ואת השורשים יוסרו, ומשאיר רק חלק הגבעול בחלק העליון של קולרבי stebleploda.Luchshe מאוחסנים בטמפרטורה של 0-1 מעלות, לחות יחסית של 95 אחוזים. קולרבי חנות יכול להיות במרתף מלחציים. כדי stebleplody לא podvyali אחסון במרתף, הם שופכים חול רטוב ולשים פירמידה. ניתן לאחסן תיבות עם שקיות פוליאתילן עשוי הסרט.

הטמפרטורה הטובה ביותר לאחסון גזר 0-1 מעלות, ולכן לטווח ארוך גזר אחסון שנקטפו מאוחר כאשר ניתן לקרר את החנות עקב אוויר קר. גזר, מעוטר במזג אוויר חם, טרום יבשים, שאינו מאפשר podvyalivaniya, מיון וחתך את פסגות בגובה של 1 ס"מ

אם יש צורך, לקרר את ערימות זמני, הועבר לאחר מכן אחסון קבע (מרתף או מרתף) והושמו גובה ערימה 60-70 ס"מ, רוחב של 1 מ ', לא יותר מ 2-3 שורות כל אחד מ גזר יוצקים שכבה של חול 1-3 ס"מ מהחלק העליון ואת הקצוות של שכבת חול הותאם חול 5.8 ס"מ צריך להיות svezhezagotovlennym לח במידה מספקת. תחת דחיסה בידו של מי שאין להם להתפורר. כמו ייבוש של השכבה העליונה של החול קלות לחות.

שולי ערימת שורשים ממוקמים מחוץ בראש, בפנים - הוא שפך לתוך שכבה אחת.  כדי גזר אחסון קבוע ניתן לאחסן קופסאות עם קיבולת של 20-25 ק"ג, עם קירות עבים. קופסאות עם גזר שמאל לילה קריר, מועברים לאחסון. בנוסף גזר בתיבות לישון חול svezhezagotovlennym לחה.

בבית, את הבצל מאוחסנים הטובה ביותר בתנאים יבשים בטמפרטורות של 18-24 מעלות. Bow קשור לתוך חבילות או זרים, להציב סלסילות או קופסאות עד 20 ק"ג. יכול להיות מאוחסן על גבי שכבת מתלים לא יותר מ 30 ס"מ  בצלים נשמרים היטב, אם בעבר מיובשים היטב. חשוב לייבש את הצוואר, כלומר, עלים יבשים באורך של כ 4 ס"מ בבסיס. ההפסדים הגדולים ביותר מתרחשים במהלך אחסון בצל בשל צוואר מיובש מספיק.

לפני השנה החדשה יכולה לשמור סוגים מסוימים של צנון (למשל, Dungan, ענק אדום). יבול שנקטפו לפני הכפור. ב צמרות צנון ושורשים גזוז, והניח אז שורות של קופסאות, הסטה של ​​כל שורה החול הלח. חול מפעם לפעם להיות רטוב. צנוניות חנות צריך להיות 1-2 מעלות צלזיוס.

זנים סתיו התבגרות צנוניות ניתן לאחסן בשקיות פלסטיק במקרר בטמפרטורה של 0 מעלות, במשך כמה חודשים. עבור שורש זה ללא עלים ארוזים בשקיות פלסטיק עד 5 ק"ג ושמרו פתוח במקרר עד לשנה פבואר הבא. אם הטמפרטורה גבוהה (בתוספת 6-8 מעלות), הצנוניות עם איכות משביעת רצון בחבילה פלסטיק יכול להמשיך עד אמצע דצמבר.

זהו ירק אשר מאוחסן במקרר מכיל יותר ויטמין C, סוכרים וחומרים מזינים אחרים מאשר צנוניות גדל בחממות בינואר. עם זאת, אחסון לטווח ארוך לעתים קרובות תוצאות רקמות השורש הופך גס, מבנה ספוגי, צנוניות לאבד את הסחורה באיכות.  במשך צנוניות זמן ניתן לאחסן בקופסאות, זה pereslaivaya בינוני לח חול.

לחות של חול צריך להיות כזה שכאשר הוא נדחס לתוך החול אגרוף נשארו צמודים, וידו לא להירטב. צנון Intercalated לחתוך חול נשמר טוב יותר מאשר בחבילה פלסטיק. בטמפרטורת אחסון אופטימלי של צנון 0 מעלות בתנאים כאלה עשוי להימשך עד האביב.  דלעת אוהב חום - 1-14 מעלות.

אם במרתף קר, לכסות את הדלעת עם קש.  פטרוזיליה ושמיר להישאר טרי זמן רב יותר אם הוא עטוף קלף ספוגה במים קרים ולשים במקרר. פטרוזיליה, שמיר טרי להישאר במשך שבוע בחום הגדול ביותר, אם הם שומרים בסיר יבש אטום או שקית ניילון. הירוקים צריך להיות יבש מדי.

בחורף, פטרוזיליה,  שמיר,  טרגון ובזיליקום לאחסן במקפיא.  לשטוף, יבש, לארוז את הארוחות בנייר כסף ואז בשקית ניילון.  כדי לשמר את טריות העלים של החסה, ומניחים אותם בקערה גדולה עם מים מים משתנים לעיתים קרובות. קר המים טוב יותר וחזק יותר יהיה סלט.

שזיפים מוצק, בוסר  עגבניות וענבים ניתן לאחסן טרי במשך מספר שבועות בחול יבש רדוד או יבש נסורת.  תפוחים לאחסון, להסיר בזהירות ביד. על מנת לאסוף להשתמש בסל, גזוז בתוך יוטה. כאשר שוכרים אתה לא צריך ללחוץ על הפרי של האצבעות. מכסים את הפרי כולו של המברשת, את האצבע המורה נשענת על בסיס גזע.

כאשר אתה לסחוט את גזע פירות הסיבוב סימולטני את הפרי מפריד בקלות בין הענפים.  פירות נקצרים לאחסון במזג אוויר קריר ויבש, הניח מיד במיכל והושמו אחסון. 10 ימים אחסון הקציר הוא מקורר אוויר בחוץ.  תפוחים מאוחסנים הטובה ביותר עם קיבולת של 20-25 ק"ג או בקופסאות קרטון בתוך קופסאות עץ.

Containers חייב להיות נקי.  עדיף אם הם היו כל הזמן בשמש. כל שורה של שבבי תפוח להסיט את הפרקט. אתה יכול לעטוף את כל הפירות מטלית ספוגה שמן מינרלי.

כדי להרוות מפיות 500 עד 100 גרם של וזלין.  בעטיפה כזה צריך להישמר מעל הפירות כל עם העור העדין. תיבות מלא מותקנים ערימות.  כמות קטנה של פירות ניתן לאחסן על המדפים בשכבות 1-2. אבל בחנות אותה משמש יעיל, פרי לדעוך במהירות.  במהלך האחסון, לעקוב אחר הטמפרטורה והלחות, לבדוק מעת לעת את הפרי.  לימונים נשמרים היטב בחול יבש.

סטאק אותם יש צורך, כך שהם לא נוגעים זה בזה. חותכים את הלימון במצב השתמרות טוב, אם הכניסו לתוך כוס, רבע מלא חומץ.  חותכים את החלק התחתון צריך להיות.  לימונים מוכנים בדרך כלל בצורה של בועות או האונות, סוכר קבור. השתמש רק פרי באיכות טובה, בשלה לגמרי, אין עובש שום נזק מכני.

לימונים נטו לחתוך לעיגולים בעובי של 5-6 מ"מ, לחתוך פירות גדולים במחצית ועוד. מקל עץ להוציא את הזרעים מן הלימון.  עיגולים או חצאי עיגול לארוז לתוך צנצנות יבש נקי סוכר אופקית לתוך שכבות 3-4, מפזרים מעל את העיגולים בסוכר, מנסה להפיץ אותו באופן שווה על פני שכבת להניח עיגולים כמו לימונים וממלאים את הצנצנת עד למעלה, ומפזרים בשכבה האחרונה של סוכר.

כאשר הבנק הוא מלא עד למעלה, לסגור אותו ולהשאיר בטמפרטורת החדר למשך 5-7 ימים.  לפזר סוכר מהר, אתה צריך 2-3 פעמים ביום כדי להפוך את הבנק. לאחר שהסוכר נמס, ואת כוסות לשקוע לימון, להוסיף טרי עם סוכר (סירופ אמור לכסות אותם).  חנויות לימונים כאלה בקור או במקרר בית עד 8 חודשים.

לימונים יכול להיות מאוחסן במשך מספר חודשים אם עטפה אותם קלף או נייר ולשים אותם בחול יבש.  תפוזים יכול להיות מאוחסן לחודש וחצי. נגבו אותו יבש, לשים בקערה אמייל במקרר. ירקות אחסון כרובפעם בשבוע הם זקוקים למגע. לפני שיש לך תפוזים, לרחוץ אותם לחתוך את הקליפה עם סכין דק, לגרוס אותו לרצועות לאחסן בצנצנת זכוכית.

ואז, לאט לאט אתה תהיה הוספת מגוון רחב של מאכלים.  תפוזים ולימונים להישאר טרי זמן רב, אם הם משומנים בשמן, לשים בשקית ניילון או במכל אטום לאחסן במקום קריר.  אחסון חמוציות.  השיטה הראשונה. בריס למיין, לכבס ויוצקים לתוך חבית עץ אלון או כלי קרמיקה חימר אפוי. יוצקים מים רותחים.

קורק ושחרר לאחסן היטב או בריכה עם מים זורמים. אז אתה יכול לשמור חמוציות עד האביב.  השיטה השנייה.  בריס למיין, לכבס ויוצקים לתוך בקבוקים, פחיות או בקבוקים. הבנקים כפי שאתה למלא ברז קלות גרגרי נוצר בצפיפות. יוצקים פירות יער עם מים רתוחים קרים, לכסות ולשים על 3 ימים במקום קר. מים הוא החליף אז עם פקק טריים, מנות בחוזקה.

שמור במקום קריר ואפל.  חמוציות יכול להיות מאוחסן בכמויות המים. בשיטה הראשונה הם מאוחסנים בתוך קופסאות עץ קטנות. אבל הם מהר להתייבש להכהות. הוא מאוחסן הטובים שקיות עשויות מפוליאתילן plenki.Chasche דקה של חמוציות המאוחסן במים. פירות יער המנויים ושטף זרמו עץ, אמייל או צלחת זכוכית, לשפוך מים קרים, לשים מפית מעגל של דיכוי.

חנות במקום קריר. בצורה זו, חמוציות יכול להיות מאוחסן זמן רב.  שטח אחסון עבור יין צריך להיות קריר ומאוורר היטב. טמפרטורה אופטימלית לאחסון 0-5 מעלות.

יחד עם ענבים לא לאחסן תפוחי אדמה וירקות, כפי שהם פולטים הרבה לחות.  המתאים ביותר עבור אחסון של עור עבה ענבים עם חבורה רופף. אשכולות המיועדים לאחסון לטווח ארוך, אנחנו לא יכולים לאסוף בסלים. כאשר שוכרים חבורה של הרכס לוקח פעם לבחון היטב, מספריים, להסיר את גרגרי נזק לשני הענפים העליונים של העניבה לפסגה אל המעקה מותקן על האלונקה ניידים.

לאחר מילוי המדפים עם אלונקה עבור הובלה אל המחסן, מתלה רכוב על הסט שהוכן במיוחד של מדפים. בדרך זו, הענבים ניתן לאחסן 1.5-2 חודשים. לאחסון קצר (15-20 ימים) אשכולות עדיף להוציא על המדפים בחדר מוסק בשכבה אחת כך שהם לא נוגעים. כמות קטנה של ענבים ניתן לאחסן מים.

כדי לעשות זאת, לחתוך את הענבים מן הגפנים ואת החלק מותקן מכולות מלאות מים. זה לא מקולקל, להוסיף חתיכת פחם.  פירות יער דומדמניות שחורות אינן רלוונטיות מוצרי dolgohranyaschimsya, אבל במקרר, ניתן לשמור עד 2-3 חודשים. בריס לאחסון, שנאספו במזג אוויר יבש, כאשר הטל תיפול, שנאספו לאחר הגשם אינם מאוחסנים במשך זמן רב.

Smorodin לאסוף יותר בידיים שלך.  אתה יכול לאסוף את עצמם ואת פירות יער, אבל במקרה הזה, הם חייבים קודם להתייבש, לשפוך שכבה דקה. פירות יער דומדמניות שחורות מאוחסנים קופסאות, סלסלות קטנות, קופסאות, שקיות פלסטיק. טמפרטורת אחסון אופטימלי של 0 מעלות.  עד 30-45 ימים, ניתן לאחסן אותה בתוך שקיות פלסטיק בטמפרטורה של 0-1 מעלות עד 3 חודשים - בטמפרטורה של מינוס 2 מעלות.

כדי להשתמש משק בית משותף אריזה בשקיות של הסרט מזון עם קיבולת של 2-3 ק"ג. בריס מראש מקורר במקרר ואז משמרת לתוך שקיות, אשר קשורות בזהירות או אטום לנקות את המקרר לאחסון.  לפני השימוש לעמוד טרום דומדמניות למשך מספר שעות בטמפרטורה של 4-6 מעלות, ורק אז הביאו לטמפרטורת החדר.  אחסון של דובדבנים.

הדרך הראשונה.  במזג אוויר יבש, בשעות אחר הצהריים, לבחור פירות יער בשלים טוב, עוזב קצר כל ענף, פשוט להניח אותם בעדינות בחביות קטנות, העברת כל שורה של עצי דובדבן עם שכבה עבה של חביות עלים דובדבן לסתום, קבור בקרח, שבו הם יכולים לשקר מאוחר בסתיו הבא שנה.  השיטה השנייה.  חברת כל דובדבן בשל, שלם, עוזב קצר ענף.

סירופ מרתיחים מים 1 כוס ו - 1 כוס סוכר, להשאיר אותו במחבת על אש נמוכה. דובדבן כל, מחזיק את פטוטרת טבול בסירופ, פירות יער מיד לגלגל באבקת סוכר, לשים אז על צלחת, כך שאף אחד לא נוגע אחר vyshnya, מיובש בתנור על חום קל, לשלב בתוך צנצנת, עניבה, לשמור במרתף יבש.  הדרך השלישית.

בניית דובדבנים בשלים חזק, להוסיף אותם בבת אחת לייבש את הבקבוק, לנער, הפקק, לשים בסיר עם חציר, ומכסים במים קרים ומבשלים 1 שעה. תנו למים להתקרר, להוציא את הבקבוק, זפת, קבור בחול.