vegetables

ירקות הם מזון בריא ביותר, הן לקידום בריאות

זכותו של ירקות

אחסון ירקות כראוי

וינטג' קטן לגדול - הוא חייב גם לשמור ולתחזק כראוי, זה יציל אותו ויטמינים ומינרלים מקסימלית. להלן מאמר המוצע מכיל כמה עצות שימושיות במונחים של שמירה על הקציר. מלבד שימורים וייבוש של היבול נשמר בצורתו הטבעית. בפרט - ירקות שורש (תפוחי אדמה, גזר, סלק, דלעת וכו ') או פירות (תפוחים).

בדרך כלל הם מאוחסנים במרתף, אשר באופן טבעי לשמור על תנאי אחסון אופטימליים - לחות גבוהה יחסית (90-95%) ו הטמפרטורה היא כ - 0-2 מעלות. בשלב פירות לחות נמוכה מתחילים להתייבש מהר.  הכנת המרתף.  ראשית, המרתף צריך להיות מוכן בסתיו עד החורף "עבודה".

בסתיו מוקדם, יש תנאים אופטימליים אוורור נמרץ של המרתף. אם באביב ובקיץ, לאוורר במרתף חייבים להיות זהירים מאוד כי הוא קר אם לספק זרימה חזקה של אוויר צח, את הלחות מתעבה המידע הכלול במרתף, בדרך כלל על התקרה. במרתף יש טיפות מהתקרה.

בסתיו האוויר היה קריר, ואת המרתף מצד שני, חם בקיץ ל 12-14 מעלות.   לכן, נוצר עיבוי במרתף לאורר זה יכול להיות כואב.  זה חייב להיות הראשון לחטא את קירות המרתף. אם הם מצופים לבנים, אפשר להלבין סיוד שלהם על בסיס סיד. לא רע בפתרון של סיד כדי להוסיף 3-5% סולפט נחושת פתרון.

אם במרתף עם אלמנטים מעץ (קירות, תקרות, מדפים), הם גם צריכים לרסס עם נחושת 5-10 פתרון% סולפט. הדבר נעשה באמצעות מרסס גינה רגיל. לאחר ריסוס המרתף להיות יבשים באמצעות אוורור נמרץ.  זה מאוד שימושי להישרף במרתף כמה חתיכות של גופרית.

דו תחמוצת גופרית יהרוג כל החרקים שעשויים להסתתר בנקיקי, מכרסמים, אם בכלל. דמקה גופרית נמכרים במחלקות גן של חנויות החומרה. בודק מואר במרתף, על מצע מתכת במהירות לסגור את המרתף. לאחר יום - מרתף מאוורר שתיים.

אם המרתף שלך כפופה מקפיא מתחת לבית שאינו מחומם, זה הגיוני לבודד חלק מהאוויר, או כי חלק מהקיר, שהוא ברמה של הקפאת אדמה. כדי לעשות זאת, הקירות מודבקים גיליונות של קצף פוליסטירן. כמו דבק יכול להיות דבק מיוחד או קצף פוליאוריטן. זו פעולה פשוטה הרבה כדי לחמם את המרתף יחסוך ירקות פירות מן המקפיא.

אחסון ירקות.  ירקות במרתף הוא בדרך כלל בכמויות גדולות, בסלים, או בקופסאות קטנות. אבל לעשות את זה בעצמם ירקות צריכים להיות מוכנים. קודם כל הירקות צריכים להיות מיינו.

ירקות עם הפציעה אפילו שמץ יש להשתמש במזון מלכתחילה. ובשביל זה הם צריכים להיות מוערמים זה על גבי.  אם את הלחות במרתף מוגזמת, כדי לא להיפטר ממנו צריך להיות ממוקם או מה סופגים. לדוגמה, רכישה של 10-15 ק"ג. מלח לשפוך אותו לתוך מגש פלסטיק גדול. או להפוך את המרתף מלבנים אדומות מעט.

כמובן, יש להסיר תחילה את מקור הלחות.  אחסון תפוחי אדמה וגידולים השורש.  שורשים לאחר הקציר מן הארץ נקי, יבש במקצת מזג לאור במשך 1-2 ימים. הניחו בתחום האחסון צריך רק להיות יבש או פקעות ושורשים. תפוחי אדמה ממוינים לפי גודל רצוי ובחר את הזרעים הנכונים. זרעי תפוחי אדמה רוח ב 2 שבועות האור.

במקביל הוא מייצר חומר רעיל - Solonin (הוא נותן את קליפות תפוחי האדמה גוון ירוק). בעוד כמה תפוחי אדמה המזון כבר לא מתאים, אבל מטופח אינו מושפע להירקב ומכרסמים.  מזון ממוקמת שכבה של מטר תפוחי אדמה יותר מ 1 לא, לא מנסה יותר מדי "להכות" את פקעות במהלך ההתקנה. תפוחי אדמה גדולים מאוחסנים בסדר גרוע יותר, כך הוא המזון מלכתחילה.

גזר וסלק מאוחסנים הטובים קופסאות עם חול vlazhnovatym בקושי. אבל כמעט אף אחד לא הולך תושבי הקיץ של טריקים כאלה. לכן, הם נשמרים לעתים קרובות, כמו גם תפוחי אדמה - בתפזורת בקופסאות. אגב, גזר, סלק, צנוניות חורף, daikon וכו ' על הקציר צריך להשאיר על 1.5-2 ס"מ ירוק "זנב".

זוהי הסיבה מדוע זה משפר באופן משמעותי את איכות לשמור על שורשים.  אחסון של כרוב.  כאשר קציר כרוב ביסודיות לעיין בהם מיון. ירקות ירוקים אחסון ימיןכרוב פגומים (מזיקים, מחלות, או מכני) רצוי למחזר (שאור כבישה,).

וגם בחורף אחסון לעזוב רק כרוב הרים, לא להפריע להם לא משאיר. כרוב מאוחסנות כמויות גדולות מותר בכמה שכבות, בכפוף אריזה זהירה.  אחסון של קישואים, דלעת וחציל.  קישואים ודלעת יש לאחסן בחדר (לא קר) מגניב.

למרות שהם מאוחסנים בצורה מושלמת בתנאים הסביבה ואם עורם אינו פגום והם לא להפריע במהלך האחסון. אני אישית כל הזמן את הדלעת יותר משנה בחדר.  אחסון הבשלת עגבניות.  בגוש האמצעי עם תחילת הסתיו מזג האוויר קר וגשום ב עגבניות הסנה הוא פרי nevyzrevshih הרבה.

עגבניות ירוקות, משומר אפילו לייצג את המוצר ערך מועט מאוד, ולכן זה צריך לשמש כדי להאריך את חיי המדף של עגבניות טריות עד דצמבר, ולפעמים עד ינואר. במהלך עגבניות אחסון להבשיל.  כדי להכין את תיבות הבשלה (קרטון או עץ) ושפך על החלק התחתון של התנור יבש או שבבי נסורת. לפעמים להשתמש חציר יבש או קש.

לאחר שהונחו עגבניות נסורת (לא בשלה מאוד), הם מילאו בנסורת, כך שהם לא יראו ולשים שכבה נוספת של עגבניות, רופף. וכך - שכבות 4-5.    למותר dozarivayut שרק פירות בריאים לחלוטין, ללא סדקים, Phytophthora, חבורות ושקעים. קופסאות ממוקם במקום קריר ויבש (15 מעלות +). וגם במידת הצורך לשאת חדר חם, שבו העגבניות להאדים במהירות speyut.

שמירה על תפוחים.  כדי להניח את אחסון החורף של חורף מאוחר תפוחים ליפול. משך האחסון משפיעים בראש ובראשונה את נכונות בקטיף תפוחים.   העובדה היא כי בתנאים טבעיים, את התפוחים מכוסים בשכבה דקה של מה שמכונה "וקס", הוא גלוי לעין בלתי מזוינת כמו פטינה אפרפרה.

שעווה זה סוכן טוב אנטיבקטריאלי ומונע ריקבון מהיר של תפוחים. לכן, חשוב לשמר את שכבת מגן. בצע פשוטה זו.  ראשית, ההמלצה לשמור תפוחים עטופים בנייר עיתון או נייר, יכול להיחשב "עצה רעה", כאשר אתה מפנה את התפוח יהיה בלתי נמנע נזק זה שכבת מגן.

שמור תפוחים יש, כמו גם הבשלת עגבניות - בקופסאות עם נסורת או שבבי יבש.  שנית, פחות מזיזים את התפוחים על יבול, יותר טוב.   תפוחים לכן, כדאי הרים מיד שכב במגירה לאחסון. "נכון" - פירושו - קרע - לשים בתוך קופסה עם צ'יפס. אין הטיה לשנת יתר ביניים!

שלישית, תפוחים קצירת צריכה להתבצע כפפות סמרטוט רך במקום בידיים חשופות! שעווה קטף תפוחים מן הראשון עזב את כפפות בשעווה את העתיד על תפוחים, כאילו במגע עם השעווה את הכפפות, וגם כמעט ללא נזק.    הימנע משימוש plodosemnikov שונות המזיקות עצמם תפוחים, ואת שכבת מגן.

שהונחו על החנות תפוחים בלבד, באופן בריא לחלוטין, במרתף, קריר ולח, למיטב תפוחים ניתן לאחסן עד מאי (אם לא נאכל הראשונה). למרות ויטמינים בהם נשאר קצת, אבל זה יותר טוב מכלום במהלך beriberi האביב.